Zalew Sulejowski


Kto nie lubi odpoczywać nad wodą? Zalew Sulejowski znajduje się zaledwie 57 km od Łodzi. Zalew ma powierzchnię około 24 km 2 i otaczają go wyjątkowe miejsca do rekreacji.


Odpoczynek nad Zalewem Sulejowskim

Oprócz funkcji zaopatrzenia w wodę i wytwarzania energii Zbiornik Sulejowski służy również jako centrum rekreacji. W pobliżu znajduje się infrastruktura sportów wodnych przy linii brzegowej. Turyści uprawiają tutaj żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo i wędkarstwo. Jednocześnie korzystanie z motorówek jest zabronione, a po drugiej stronie jeziora obowiązuje strefa ciszy, dzięki czemu spacer nad zalewem sulejowskim jest prawdziwą przyjemnością. Do dyspozycji gości jest nie tylko restauracja nad zalewem sulejowskim, ale też skorzystać z noclegu, jaki oferuje nasz ośrodek wypoczynkowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu. Pobyt w naszym ośrodku to możliwość korzystania ze sprzętu wodnego, kąpieli w wodach zalewu, a także spacer po lesie, który pokrywa znaczną część brzegowej linii.

Nasz ośrodek został wyróżniony przez portal Meteor odznaczeniem - "Gwarancja Satysfakcji".


spacer nad zalewem sulejowskim

Spacer i restauracja nad Zalewem Sulejowskim

Spacer nad zalewem sulejowskim czy spacer po lesie to nie jedyne atrakcje w okolicy. Niedaleko wód zalewu na terenie Sulejowskiego Parku Narodowego znajduję się rezerwat przyrody Niebieskie Źródła. To wyjątkowe miejsce znane z niezwykłego koloru w lokalnych wodach. Na słońcu małe jeziora mienią się różnymi kolorami i migoczą. Odcienie jednolitych części wód zależą od pogody, zachmurzenia lub jasności słońca. Symbolem rezerwatu jest kaczka krzyżówka, często można tu spotkać czaple i łabędzie. Stosunkowo blisko znajduję się też Skansen rzeki Pilicy. Jest pierwszym skansenem poświęconym tej rzece w Polsce. Tutaj gromadzone są obiekty historyczne, takie jak drewniany młyn wodny, drewniane historyczne budynki, które kiedyś należały do cara Mikołaja II. Najcenniejszym i zarazem najpopularniejszym eksponatem jest jedyny na świecie eksperymentalny ciągnik artyleryjski pancerny Luftwaffe, zwany potocznie „Lufchik”. Skansen jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do niedzieli od 10.00 do 18.00 (ostatnie wejście o 17:30), a bilet normalny kosztuje jedynie 9 złotych. Zaletą zalewu Sulejowskiego jest też to, że w każdej chwili możemy udać się na zakupy do pobliskiej Łodzi lub zwiedzić zabytki miasta włókniarzy.


zalew sulejowski